Czym jest dom kopułowy?

Domy kopułowe są stabilne, wytrzymałe, kompaktowe i wyjątkowo przestronne. Stają się coraz bardziej popularne dzięki temu, że ich konstrukcja pozwala na wprowadzanie stopniowo zmian w projekcie zgodnie z życzeniami klienta.

Kształt domów okrągłych niesie ze sobą wysoką tolerancję na obciążenia wiatrem i śniegiem. Ponadto, choć zajmuje on taką samą powierzchnię działki jak dom o kwadratowej podstawie, dom kulisty efektywniej wykorzystuje przestrzeń.

Dom kopułowy geodezyjny to idealny wybór niezależnie od tego w jakim regionie czy kraju mieszkasz. Sprawdzi się idealnie nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Dowiedz się więcej o kopułach geodezyjnych na wikipedii.

Wyjątkowy wygląd to nie jedyna zaleta domów sferycznych. Mają one do zaoferowania znacznie, znacznie więcej…

Co możemy wybudować ?

Domy kopułowe – w tym także kopuła geodezyjna – to najtrwalsze istniejące konstrukcje, niebywale odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu, że stanowią one jednolitą bryłę, nie ma ryzyka oderwania się dachu od głównej części budowli. Wytrzymałość konstrukcji sferycznej jest efektem starannego zaprojektowania rozkładu obciążeń na całości powierzchni. Materiały z których wykonujemy okrągłe domy kopułowe są odporne na siły powodujące nacisk i rozciąganie.

Budynki kopulaste to nie tylko domy mieszkalne. Większe projekty można z powodzeniem wykorzystać do celów przemysłowych, wystawowych, sportowych… Możliwości jest mnóstwo!

Dlaczego dom kopułowy to najlepszy wybór ?

Kopuła geodezyjna to genialny wynalazek amerykańskiego projektanta, inżyniera i architekta Richarda Buckminstera Fullera. Jego fenomen tkwi w prostocie – stosując wektorowy podział przestrzeni, Fuller rozłożył kopułę na trójkątne części. Boki trójkątów tworzą geodezyjne linie, łączące dwa punkty na zakrzywionej powierzchni.

I to właśnie charakterystyka kulistych powierzchni sprawia, że domy kopułowe mają tyle kluczowych zalet.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

więcej wolnej przestrzeni, maksymalna powierzchnia użytkowa budynku

Trwałość

Trwałość

niedościgniona aerodynamika

Znacząca oszczędność energii

Znacząca oszczędność energii

optymalne rozmieszczenie ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych

Łatwość montażu

Łatwość montażu

budynki sferyczne są gotowe przed upływem zaledwie kilku tygodni, potrzebny jest jedynie lekki fundament

Mnogość opcji

Mnogość opcji

dostosuj sferyczny dom geodezyjny do swoich potrzeb

Ekologiczność

Ekologiczność

żyj w zgodzie z naturą

Zero ograniczeń

Zero ograniczeń

możesz dowolnie zaaranżować wnętrza

Intrygujący wygląd

Intrygujący wygląd

wszystko co najlepsze w nowoczesnym designie

Oto oferowane przez nas możliwości:

Poza pełnieniem funkcji mieszkalnej, domy kopułowe mogą być wykorzystane także do wielu innych celów.

Konstrukcja kopuł geodezyjnych pozwala na stworzenie centrów rekreacji, ośrodków wypoczynkowych, stadionów sportowo-widowiskowych, basenów, szkół, szpitali, urzędów publicznych i t.p. Niepowtarzalne szklarnie ogrodowe to kolejna niedroga i ekologiczna opcja.

Średnica, wielkość i orientacja budynku ustalane są indywidualnie z każdym klientem. Zapewniamy również dostawę do każdego miejsca na świecie. Oto kilka przykładów indywidualnego podejścia do projektów:

Czy masz jakieś pytania ?

Sprawdż nasze FAQ

Dlaczego warto z nami współpracować?

Zajmujemy się namiotami geodezyjnymi od 10 lat, pracując na wszystkich etapach realizacji każdego przedsięwzięcia, od projektu po montaż. Od 2008 roku tworzymy namioty kuliste i namioty glampingowe.

Wynajęliśmy i sprzedaliśmy nasze namioty do USA, Kataru, Afryki Południowej i ponad 30 innych krajów.

Nasza codzienna praca to przede wszystkim pasja. Działamy tworząc unikalny produkt, a następnie szukamy sposobów na to, by nasze dzieło było jeszcze lepsze. Najważniejsza jest dla nas jakość. Jesteśmy w pełni zaangażowani i tworzymy projekty, w które wierzymy.

 

Dowiedz się więcej o kopułach geodezyjnych Polidomes

Trust us
Mamy niezbędne pozwolenia na budowę

Mamy niezbędne pozwolenia na budowę

Posiadamy własną fabrykę

Posiadamy własną fabrykę

10 lat <br> doświadczenia

10 lat
doświadczenia

Uczestniczymy bezpośrednio w 99% procesu produkcji – nasz zespół przygotowywuje Twoje domy i namioty własnoręcznie. Nasza firma to między innymi:

 • inżynierowie i projektanci
 • spawacze PCV
 • stanowiska cięcia materiałów z wykorzystaniem układów CNC
 • spawacze stali
 • specjalistyczne drukarki i wykwalifikowani drukarze
 • projektanci grafiki
 • projektanci wykorzystujący technologię 4d
 • dedykowany dział sprzedaży

Dzięki takiej organizacji, zapewniamy:

 • elastyczność: wykonujemy projekty indywidualne
 • szybkość: zrealizujemy Twój projekt, nawet jeśli potrzebujesz go na wczoraj
 • odpowiedzialność: sami zarządzamy całym procesem produkcji
 • kompleksowość: zajmiemy się całością projektu, od planowania po wykonanie i dostawę – cały pakiet usług w jednym miejscu!

A MOŻE… SZUKASZ NAMIOTU SFERYCZNEGO?

Sprawdż nasze inne konstrukcje
Czym są namioty sferyczne ?

Kopuła geodezyjna to genialny wynalazek amerykańskiego projektanta, inżyniera i architekta Richarda Buckminstera Fullera. Jego fenomen tkwi w prostocie – stosując wektorowy podział przestrzeni, Fuller rozłożył kopułę na trójkątne części. Boki trójkątów tworzą geodezyjne linie, łączące dwa punkty na zakrzywionej powierzchni.

Kopuła jako kształt była oczywiście znana i wykorzystywana w architekturze od zamierzchłych czasów. Doceniano ją za wyjątkową, niemożliwą do uzyskania przy innych rozwiązaniach konstrukcyjnych wytrzymałość i zdolność do pokrycia ogromnych powierzchni bez dodatkowego wsparcia. Jednak dopiero w roku 1951, po tym jak Fuller zaprezentował światu swój wynalazek, konstruowanie kopuł stało się proste i możliwe do wykonania przez wielu inżynierów. Wcześniej, budowle kopułowe były przedmiotem prac nielicznych mistrzów.

Domy kopułowe stały się popularne i zaczęły pojawiać się masowo we wszystkich zakątkach świata. Ich powodzenie gwarantował oryginalny wygląd ale i inne, praktyczne korzyści, takie jak optymalne wykorzystanie przestrzeni i znaczące oszczędności.

Sferyczne, kuliste budowle mieszkalne również znane są od wieków. Choćby jarangi, wigwamy i igloo to rodzaje kopuł. Ich cechą charakterystyczną jest stabilność i łatwość konstrukcji i to właśnie dlatego nasi przodkowie cenili sobie sferyczne namioty i budynki. Natomiast domy kopułowe w czystej, współczesnej formie to nowe zjawisko: pojawiły się dopiero w drugiej połowie ubiegłego wieku.

Czym jest dom kopułowy geodezyjny?

Domy kopułowe z drewna bądź domy kuliste to nazwa odnosząca się do budynków mieszkalnych stworzonych w konkretnej technologii. Nazwa ta w zasadzie określa typ budynku, który nie jest zbudowany na planie kwadratu i ma kształt półkuli czy też dokładniej kształt wielościanu zbliżony do kształtu półkuli.

Konstrukcja kopuły drewnianej zaprojektowana została w oparciu o kształt kopuły. U podstaw jej konstrukcji leży dobrze znana technologia budowania ram.

Powierzchnia 100m2 = typowy dom o wymiarach 10×10 metrów = obwód 40 metrów

Powierzchnia 100m2 = kopuła o średnicy 11.3 metra = obwód 35.5 metra

Konstrukcja kopuły geodezyjnej zapewnia wentylację poprzez dach, wodoodporność i możliwość instalacji drzwi i okien.

Standardowy proces konstruowania kopuł geodezyjnych obejmuje cztery metody:
>Łącznik: kopułę składa się z łączników i żeberek (fragmentów drewnianego szkieletu). Przykład: naturalne budowle wykonane przez Natural Spaces Domes
>Nieskończony wektor: kopułę składa się z przygotowanych wcześniej trójkątnych paneli. Przykład: konstrukcje panelowe wykonane przez Good Karma Domes
>Nieskończony wektor: kopułę składa się z precyzyjnie dopasowanych elementów segmentów drewnianych. Przykład: zachwycający budynek EconOdome
>Lekkie budowle geodezyjne zmontowane z metalowych bądź plastikowych rurek z osłoną. Przykład: ażurowe konstrukcje wykonane przez Dome Company

Być może wizja tego, że w naszym kraju popularne stają się domy kuliste z drewna… Ale zmiany zachodzące zagranicą dowodzą, że takie budowle są niesamowicie wytrzymałe i sprawdzają się świetnie nawet podczas surowej kanadyjskiej zimy czy w alpejskich wyżynach.

Dlaczego dom kopułowy z drewna to idealny wybór?

Duchowe korzyści

Najprawdopodobniej każdy z nas choć raz usłyszał stwierdzenie, że dobrze jest przebywać w budynku z dachem w kształcie kopuły. A co powiesz… na mieszkanie w domu w kształcie kopuły? Intrygujące, nieprawdaż?

Namioty i budowle takie jak jarangi, igloo, wigwamy i jurty to jedne z najstarszych i najbardziej wytrzymałych struktur mieszkalnych wynalezionych przez człowieka.

Od zarania dziejów łączymy nieświadomie kształty kuliste z niebiańskimi, magicznymi mocami, co odzwierciedlone jest zwłaszcza w budowlach sakralnych: kościołach, minaretach, meczetach i innych świątyniach. Z punktu widzenia eniologii – nauki badającej procesy dystrybucji i wymiany energii w naturze i w społeczeństwie – kopuły i łuki mają zdolność rozprowadzania nadmiaru obciążeń energetycznych. Dom kulisty stanie się więc od razu Twoją prywatną świątynią. Kuliste kształty są jednorodne i spójne, nie mają punktów krytycznych i problematycznych, w przeciwieństwie do przestrzeni opartych na wielokątach. Przebywając wśród wszechobecnych zamkniętych kątów prostych, jesteśmy pod niekorzystnym wpływem ograniczonych przestrzeni.

Musisz wiedzieć, że obecnie na świecie zachodzą powolne ale zauważalne zmiany: społeczeństwo zaczyna niewielkimi krokami odchodzić od kątów prostych. Spójrzmy choćby na urządzenia domowe czy samochody – nie ma w nich niemal żadnych kątów prostych, dzięki czemu są one ergonomiczne, przyjemne dla oka, wydajne, wygodne, działające optymalnie, organiczne – ich posiadanie sprawia nam przyjemność. We wnętrzach zaczynają pojawiać się plastyczne linie i różnorodne kształty a mieszkające w nich osoby żyją dzięki temu bliżej natury i doświadczają harmonii. Do negocjacji używamy okrągłych stołów i to od aspektu tak prostego jak FORMA mebla zależy wynik spotkania: zgoda lub wojna. Okrągły stół to równość i zgoda. Kwadratowy, to często nieporozumienia i kłótnie. Tak właśnie działa Jej Wysokość – Forma. Nadszedł więc czas na to, by i domy oparte były na okrągłych i kulistych liniach. Może dzięki temu przestaniemy walczyć ze wszystkim, czego sami nie stworzyliśmy…

Ergonomia i Wytrzymałość

Kopuły i kuliste kształty towarzyszą ludzkości od zawsze. Ziemia jest okrągła, zwierzęta budują okrągłe nory i gniazda – sfera to najtrwalszy kształt, co najłatwiej sprawdzić z pomocą surowego jajka. Materia we wnętrzu jest równo rozłożona a więc jeśli spróbujemy zmiażdżyć skorupkę stosując nacisk, jajko odpowie naciskiem zwrotnym. Tak działają najprostsze prawa chemii i fizyki. Nauki te są w stanie w prosty sposób odpowiedzieć na pozornie skomplikowane pytania. Huragan po prostu okrąży dom kulisty, śnieg nie zarwie jego dachu, trzęsienie ziemi nie naruszy ścian. A to tylko fizyczne zalety geodezyjnego domu! Pamiętaj też o tym, że łatwość montażu i stosunkowo niska cena pozwolą Ci na zbudowanie domu marzeń przy minimalnych nakładach!

Fundament

Fundament: niewielka waga kopuły – jest ona niższa o co najmniej 30% od tradycyjnych konstrukcji – i niższa w porównaniu do typowych budowli waga całego domu kopuły z drewna sprawiają, że możliwe jest użycie lekkich ław fundamentowych. Co więcej, inżynierowie zakładają, że możliwe jest użycie płytkich, mrozoodpornych fundamentów (FPSF) wykonanych z wysokojakościowego… drewna!

Konstrukcje kopuły drewnianej często stawia się bez użycia fundamentów, wykorzystując drewniane platformy bądź filary.

Wygodna konstrukcja

Możesz zbudować domy kopułowe całoroczne podczas niesprzyjającej pogody – nawet wtedy, kiedy jest bardzo zimno. Taki dom buduje się niejako “na odwrót” – czyli zaczynając od dachu a kończąc na ścianach (“zamknięty obwód”). Konstrukcja jest izolowana, montuje się wewnętrzne przegrody i podłogi, prowadzi prace wykończeniowe. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu budowy, jak tylko szkielet jest skończony i pokryty membraną, możesz łatwo i wygodnie kontynuować pozostałe prace.

Ponadto, nawet wylewanie fundamentów i instalacja ogrzewania podłogowego może mieć miejsce po złożeniu kopuły, w warunkach “cieplarnianych”. Kopuła geodezyjna jest jednocześnie wytrzymała i lekka, można więc łatwo i bezpiecznie podnieść ją przy pomocy lewarków i podnośników.

Postawienie domu kopuły nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu budowlanego. Konstrukcja domu jest lekka i ma płytkie obwodowe fundamenty. Sam szkielet budowli jest dokładnie zaprojektowany i opisany w szczegółowej instrukcji. Montuje się go w całości ręcznie. Montaż większych domów będzie wymagał użycia rusztowań i drabin.

Cały proces konstrukcji domu kopuły trwa krótko – zazwyczaj nie więcej niż miesiąc lub dwa. Nie trzeba więc rozpoczynać prac już w marcu by zdążyć wprowadzić się do nowego domu przed nadejściem zimnych jesiennych dni. Koszt prac montażowych od producenta jest nieporównywalnie niższy od kosztów budowy tradycyjnego domu – warto pamiętać o tej ogromnej zalecie!

 

Domy kopułowe całoroczne: plusy i minusy

Plusy kopuły geodezyjnej:

+ Kopuła nie wymaga dodatkowych wewnętrznych wsporników, sama w sobie jest strukturą nośną. To idealna opcja dla projektantów, jako że takie rozwiązanie pozwala na wolność wyboru i umożliwia realizację dosłownie każdego planu i pomysłu związanego z rozmieszczeniem pomieszczeń.

+ Zwiększona odporność na wstrząsy: dom kopułowy z drewna znosi drgania do 12 stopni w skali Richtera. Być może właśnie dlatego ten model mieszkalny staje się coraz bardziej popularny w Japonii.

+ Niezrównana aerodynamika: dom kopułowy oprze się silnemu wiatrowi (aż do 250 km/h). Dzięki temu że nie ma on prostych, płaskich ścian, powietrze swobodnie krąży wokół kopuły zamiast w nią uderzać. Nie powstają obszary niskiego i wysokiego ciśnienia, nie ma też gwałtownych zmian temperatury powietrza w otoczeniu kopuły.

+ Kopuła geodezyjna znosi obciążenia śniegiem do co najmniej 500-600 kg/m2. Przede wszystkim zaś śnieg gromadzi się na powierzchni kopuły jedynie w ograniczonym zakresie: kiedy skorupa jest za ciężka, opada lub zwiewa ją wiatr.

+ Być może brzmi to dziwnie, ale im dom jest bardziej okrągły, tym jego struktura jest bardziej wytrzymała. Dzieje się tak, ponieważ na kulistej powierzchni obciążenia są rozkładane równo. Symetria formy gwarantuje jej wytrzymałość – to klasyczny przykład zasady rozkładu wagi na kilogram powierzchni. Stabilność konstrukcji zostanie nienaruszona nawet jeśli usunie się aż 1/3 wszystkich tworzących ją trójkątów.

+ Kopuła geodezyjna może mieć dowolną liczbę okien – można pokryć nimi nawet całą powierzchnię a wytrzymałość struktury obniży się nieznacznie.

+Symetria kopuły pozwala na optymalne rozmieszczenie modułów paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na jej powierzchni.

Kopuly z drewna mają także swoje słabsze strony. Przed podjęciem decyzji o zbudowaniu takiej kopuły dobrze jest poznać kluczowe cechy tego typu budowli. Dzięki temu zrozumiesz w pełni i dogłębnie ich charakter oraz zasady działania.
Nie ma tu nic skomplikowanego. Po prostu tradycyjne domy na planie wielokątów budowane są wszędzie. Dobrze znamy ich ograniczenia i wady. Domy kopułowe drewniane są wciąż nieco egzotyczne i mało znane.

Oto główne wady domów kopulastych oraz sposoby na zniesienie tych ograniczeń:

>Domy kopułowe słyną z tego, że ich projekt wymaga złożonych obliczeń. Projektu i obliczeń nie można wykonać w dwóch wymiarach. Konieczne jest użycie wyobraźni przestrzennej i dobra znajomość programów projektowych wykorzystujących technologię trójwymiarową (3D). Rozwiązanie jest proste: wystarczy kupić gotowy projekt.

>Niuanse i szczegółowe aspekty konstrukcji kopuły drewnianej nie są opisane w podstawowej literaturze architektonicznej. Nie uczy się ich na studiach. Większość architektów, projektantów i wykonawców nie ma do czynienia z kopułami w swojej codziennej pracy. Z drugiej strony, nietrudno jest znaleźć firmy producenta specjalizujące się w budowie domu kopuły i podpowie koszt budowy.

>W porównaniu do placu budowy tradycyjnego budynku, stawianie budynku kopulastego (niezależnie od jego przeznaczenia i tego czy ma służyć jako dom mieszkalny, restauracja, ośrodek wypoczynkowy…) wiąże się z większą ilością zmarnowanych materiałów budowlanych. Jest to nieuniknione. Dzieje się tak ponieważ materiały budowlane zazwyczaj produkowane i sprzedawane są w kształcie prostokątów, a główną formą w konstrukcji budowli geodezyjnej jest trójkąt. Problem ten można znacząco zniwelować poprzez dokładne obliczenia i staranne zaplanowanie systemu wycinania trójkątów z prostokątnych materiałów. Zaplanować można także rozmieszczenie trójkątów na szkielecie.

>Zachodzi konieczność użycia niestandardowych, przygotowywanych pojedynczo na specjalne zamówienie okien i drzwi (w tym drzwi ewakuacyjnych). Konieczne może być też wykonanie mebli według indywidualnego projektu. Specjalne trójkątne okna (ścienne bądź dachowe) mogą zostać wykonane przez firmy zajmujące się tradycyjnymi przegrodami, ale są one droższe. Rozwiązaniem jest znalezienie producentów zaangażowanych w przygotowywanie niestandardowych materiałów dedykowanych budynkom sferycznym.

 

Co możemy dla Ciebie zbudować?

Jakie możliwości oferujemy?

Układ dachu i wentylacja kopuły: drewniany dom kopułowy ma optymalną naturalną wentylację ścian (kopuły). Dzięki temu z zasady typowy system wentylacyjny montowany w dachu nie jest konieczny. Połączenie otwartych otworów wentylacyjnych (okien) w górnej i dolnej części kopuły sprawia, że nie trzeba podejmować dodatkowych kroków w celu zapewnienia poprawnej wymiany powietrza w domu. Można jedynie wesprzeć naturalny proces cyrkulacji pod samym dachem, instalując wiatrak. Optymalna wymiana powietrza pozwala zaoszczędzić sumy, które w tradycyjnym domu wydalibyśmy na system wentylacji i klimatyzacji.

To właśnie dlatego projekt dachu domu kopuły jest bardzo prosty: pierwsza warstwa to powłoka z dykty lub płyt OSB. Następnie zakłada się warstwę wodoodporną, stworzoną z membrany lub innego materiału. Warstwa zewnętrzna dachu to elastyczny gont.

Izolacja domu kopuły: wewnętrzne “trójkąty” kopuły to komórki konstrukcyjne gotowe na pokrycie materiałem termoizolacyjnym: wełną mineralną, pianką, wełną szklaną itd. Jeśli brzegi kopuły są dość długie, wewnętrzne powierzchnie dzieli się dodatkowo na mniejsze sekcje – dzięki temu są one odpowiednio sztywne, łatwiej też utrzymują materiał termoizolacyjny.

W kilkupiętrowych budynkach, naturalna wentylacja ograniczona jest podziałem kopuły na poziomy (piętra). Aby zapewnić dostateczną wymianę powietrza i wentylację najwyższego piętra, warstwy izolacyjnej nie kładzie się w całej głębokości wnęki a dolne i górne części kopuły mają dodatkowe otwory zapewniające wlot i ujście powietrza. Otwory te przechodzą również przez warstwę izolacyjną oraz zewnętrzną powłokę kopuły, zapewniając optymalną wentylację przestrzeni dachowej.

Wewnętrzne poszycie kopuły: po zainstalowaniu izolacji, komórki szkieletu pokrywane są trójkątnymi panelami wyciętymi z dykty, płyty OSB lub płyty gipsowo-kartonowej. Świetne rezultaty uzyskuje się używając wyściółki wewnętrznej.

Ogrzewanie domu kopuły, energia: w małych, zwłaszcza jednopiętrowych domach, podstawą efektywnego systemu grzewczego może być mały piecyk lub kominek znajdujący się blisko centrum budowli. Pod nieobecność mieszkańców i przez noc dostatecznie wysoka temperatura domu (10-14 stopni) utrzymywana jest przez akumulatory elektryczne. Kiedy wrócisz do domu szybko możesz ponieść temperaturę wnętrza do optymalnego poziomu 20-24 stopni włączając piecyk lub rozpalając w kominku. Często instaluje się również systemy ogrzewania podłogowego.

Izolacja dźwiękowa i wentylacja:

+Wysokie oszczędności kosztów wentylacji: dzięki cechom charakterystycznym kształtu kopuły, powietrze swobodnie krąży z dołu w kierunku sufitu i z góry w kierunku podłogi. Nie tworzą się obszary niewentylowane. Dodatkowo można zamontować dwunastocentymetrowe otwory wentylacyjne w dachu.

+Izolacja dźwiękowa zapewniona jest dzięki specjalnemu projektowi membrany. Formy kuliste są naturalnie lepiej przystosowane do opierania się falom dźwiękowym (w tym hałasowi wywoływanemu przez silny wiatr). Zanieczyszczenie hałasem jest w domu kopulastym ledwie odczuwalne.

Kopuła dom pasywny – możliwość wykorzystania modelu budownictwa pasywnego:

Dom kopułowy nie posiada narożników. To właśnie narożniki często zamarzają i zużywają ogromną część zasobów grzewczych. Ich brak wpływa korzystnie na gospodarkę termalną budowli kopuła dom pasywny.

Wysoka wydajność energetyczna: jeśli zamontujesz w centrum domu piecyk lub kominek, wnętrze nagrzeje się bardzo szybko. Ogrzewanie jest wydajne i – w porównaniu do kosztów ogrzania tradycyjnego domu – dużo tańsze.

Wygląd:

Oryginalność i estetyka na najwyższym poziomie to definicja swoistej filozofii życia.
Dzięki wyjątkowej zdolności przyciągania i odbijania promieni słonecznych, domy kopułowe drewniane dobrze jest wyposażyć w panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne lub inne niezależne systemy wytwarzania energii.

Podsumowując, domy kopułowe całoroczne to ogrom zalet. Możemy w krótkim czasie wyprodukować gotowe do złożenia elementy ramy i przetransportować je tam, gdzie ich potrzebujesz.

Wykończenie wnętrza:

Kopuła daje mnóstwo możliwości wykończenia i dekoracji wnętrza. Wyłącznie zewnętrzna struktura jest elementem nośnym, wnętrze możesz więc zaaranżować i wyposażyć jak tylko chcesz. Połączenie parteru i piętra czy ustawienie mebli nie stanowi problemu.

Przestronny pokój pod wielopłaszczyznowym dachem jest zawsze pełen światła. Świetliki pozwolą Ci podziwiać zachód słońca, gwiazdy i chmury. Wysoki zakrzywiony sufit nie ogranicza Twojej przestrzeni i sprawia, że możesz zastosować w domu nowoczesne rozwiązania architektoniczne.Możesz na przykład urządzić wnętrze w stylu high-tech wykorzystując najnowsze kolekcje mebli i dodatków.

Właściciele często skupiają się na tym, by ich dom był przyjazny dla środowiska i wybierają drewno (zazwyczaj z drzew iglastych) jako motyw przewodni wykończenia wnętrza, wykorzystując ogromne profilowane panele. Ponadto, ściany można udekorować tapetą bądź kafelkami. Podłoga z wytrzymałego modrzewiowego drewna to podstawowa opcja, ale na życzenie klienta można zastosować laminat bądź linoleum.